Oficjalne zakończenie Projektu

Data: 06.07.2023

Dnia 26.06.2023 r. na Politechnice Wrocławskiej odbyło się ostatnie spotkanie w ramach prowadzonego przez Wydział Elektryczny oraz firmę ABB projektu dydaktycznego pt. "Projekt Edukacja". Spotkanie zgromadziło przedstawicieli zarówno Politechniki Wrocławskiej, jak i firmy ABB, którzy wspólnie podsumowali osiągnięcia projektu.

Uczestnicy spotkania reprezentujący Politechnikę Wrocławską to Dziekan Wydziału Elektrycznego Waldemar Rebizant, Prodziekani Piotr Serkies i Mateusz Dybkowski, Kierownik Katedry Energoeletryki Marcin Habrych, oraz Kierownik Zespołu ZUEIEP Waldemar Dołęga. W spotkaniu wzięli również udział członkowie zespołu projektowego, tj. kierownik Joanna Budzisz, Michał Czosnyka i Wiktoria Grycan, a także Przedstawicielka Studentów Oliwia Frankiewicz.

Przedstawiciele firmy ABB, którzy uczestniczyli w spotkaniu, to Tomasz Wolanowski – Wiceprezes zarządu ABB Sp. z o.o., Radosław Dudzik - Menedżer ds. Rozwoju Rynkowego, Wojciech Kowal - Dyrektor Biznesu Automatyzacji Procesów, Robert Szczotka - Dyrektor Zarządzający Biznesu Systemów Napędowych, Tadeusz Barański – Specjalista ds. technicznego wsparcia sprzedaży, Jacek Rajski - Specjalista ds. projektowania oraz Dariusz Kuś - Menadżer produktu ds. rozdzielnic nn.

Podczas spotkania omówiono osiągnięcia projektu oraz jego wpływ na edukację studentów. Prezentacje nie tylko członków zespołu projektowego, ale także przedstawicielki studentów, Oliwii Frankiewicz, pozwoliły na przedstawienie refleksji po udziale w projekcie oraz zaprezentowanie stanowiska studentów w kwestii proponowanej w projekcie edukacji spersonalizowanej. Poruszono również tematy takie jak zaangażowanie partnerów w projekt, współpracę z Politechniką oraz korzyści wynikające z tego partnerstwa. Dużo uwagi poświęcono efektywności programów szkoleniowych, warsztatów i staży studenckich, które były integralną częścią projektu.

Przedstawiciele ABB podziękowali Politechnice Wrocławskiej za współpracę i wyrazili zadowolenie z osiągniętych wyników projektu. Podczas spotkania omówiono również możliwości kontynuacji współpracy oraz zaplanowano dalsze projekty dydaktyczne.

To spotkanie stanowiło ważny krok w rozwoju projektów edukacyjnych na Politechnice Wrocławskiej oraz umocniło współpracę z firmą ABB. Jest to również inspirujący przykład synergii między środowiskiem akademickim a biznesowym, które przyczynia się do lepszej jakości edukacji dla studentów.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi aktualnościami dotyczącymi projektu na naszej stronie internetowej. Bądźcie na bieżąco z naszymi inicjatywami edukacyjnymi!

#ProjektEdukacja #PolitechnikaWrocławska