TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 10.02.2022
Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej przez najbliższe 18 miesięcy realizowany będzie „Projekt Edukacja” Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, w ramach dofinansowania z funduszy norweskich i funduszy EOG (Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Nasi pracownicy - dr inż. Joanna Budzisz (kierownik projektu), mgr inż. Michał Czosnyka i dr inż. Wiktoria Grycan, będą zaangażowani w Komponent III - Współpracę instytucjonalną na rzecz poprawy jakości i dopasowania kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) oraz zawodowego kształcenia ustawicznego.
Projekt o nazwie „Rozszerzenie oferty dydaktycznej dotyczącej Przemysłu 4.0 w laboratorium Nowoczesnych Aparatów Elektrycznych PWr”, będzie realizowany we współpracy z partnerem – firmą ABB, która jest jednym z liderów czwartej rewolucji przemysłowej i wiodącym dostawcą technologii elektryfikacji, automatyki, robotyki oraz systemów napędowych.
Przemysł 4.0 staje się faktem. Z perspektywy przedsiębiorstwa inwestycje w cyfrowe technologie to konieczność, aby zachować konkurencyjność w zmieniającym się dynamicznie otoczeniu rynkowym. Co istotne, czwarta rewolucja przemysłowa nie marginalizuje roli człowieka jako pracownika. Wręcz przeciwnie – brakować będzie specjalistów potrafiących tworzyć poszczególne elementy inteligentnej fabryki przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi, aparatów elektrycznych czy usług chmurowych.
Dzięki realizowanemu projektowi każdy elektryk i automatyk opuszczający nasz Wydział, powinien być dobrze zaznajomiony z tematyką związaną z Przemysłem 4.0 i możliwościami zastosowania tego typu technologii w praktyce.
Celem prowadzonego w 3 etapach projektu są między innymi: opracowanie nowych programów dydaktycznych, opracowanie programów szkoleń i kursów przeznaczonych dla szerokiej grupy odbiorców, wyposażenie Laboratorium Nowoczesnych Aparatów Elektrycznych w nowe stanowiska dydaktyczne, implementacja usług chmurowych i zastosowanie innowacyjnych metod nauczania.
W związku z projektem planowane są wydarzenia popularyzujące konkretne zagadnienia, a także kursy i szkolenia, o których z pewnością będziemy informować i zapraszać do aktywnego udziału.