Szkolenie dla profesjonalistów

Data: 23.05.2023

W ramach Projektu Edukacja, 22 maja 2023 r., odbyło się szkolenie skierowane do profesjonalistów - nauczycieli szkół technicznych w Bolesławcu. Trwające 2h spotkanie zapewniło nauczycielom cenne wskazówki w zakresie dostosowania procesu nauczania do zmieniających się potrzeb rynku pracy w kontekście Przemysłu 4.0.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w Zespole Szkół Mechanicznych.

Podczas szkolenia, skoncentrowano się na aktualnych potrzebach rynku pracy w erze Przemysłu 4.0. Przedstawione zostały najnowsze trendy i innowacje w dziedzinie technologii, które wpływają na branżę oraz umiejętności, których będą wymagać przyszli pracodawcy. Nauczyciele zostali zapoznani z praktycznymi przykładami i studiami przypadków, które ukazywały, jakie kompetencje są kluczowe dla młodych absolwentów technikum.

Podczas szkolenia podkreślono znaczenie wprowadzania nowoczesnych technologii do procesu nauczania, takich jak sztuczna inteligencja, robotyka, internet rzeczy (IoT) i analiza danych. Przedstawiono różne metody nauczania, które mogą pomóc w rozwijaniu umiejętności technicznych, kreatywności, umiejętności pracy zespołowej i rozwiązywania problemów u uczniów.

Spotkanie zakończyło się o godzinie 13:00. Nauczyciele opuścili szkolenie z nową wiedzą i inspiracją, gotowi do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w swojej pracy dydaktycznej.

Szkolenie dla nauczycieli technikum w Bolesławcu, przeprowadzone w ramach Projektu Edukacja, stanowi cenny krok w kierunku dostosowania systemu edukacji do dynamicznych potrzeb rynku pracy. Wierzymy, że zaangażowanie nauczycieli w ciągłe doskonalenie ich umiejętności przyniesie pozytywne rezultaty dla uczniów i przyczyni się do ich sukcesu w erze Przemysłu 4.0.

Dziękujemy Paniom Bożenie Galar i Lilianie Galar za godną pochwały inicjatywę i pomoc w organizacji wydarzenia.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o kolejnych szkoleniach i inicjatywach w ramach Projektu Edukacja.

Szkolenie przeprowadzili:

Joanna Budzisz (Politechnika Wrocławska)
Michał Czosnyka (Politechnika Wrocławska)
Adam Kardański (ABB)